Site Haritası | Sıkça Sorulan Sorular | Ortaklar ve Destekleyenler  Kick-Off Meeting  Kick-Off Meeting  Başlangıç Toplantısı 
   
   
Forum Hakkında
Tematik Süreç
Siyasi Süreç
Bölgesel Süreç
Temel Gruplar
Hazırlık Süreçleri
Hazırlık Toplantıları
Katılın!
Forum Programı
Ödüller
Yeşil Forum İnsiyatifi
- Forum Evaluation
Basın Odası
Kütüphane
Lojistik Bilgiler
Sponsorlar
Haberler
6th World Water Forum
WWF5 Ana Sayfa  > Hazırlık Süreçleri  > Hazırlık Toplantıları > Başlangıç Toplantısı
 

Başlangıç Toplantısı

Mart 2009’da İstanbul’da düzenlenecek 5. Dünya Su Forumu’nda yer alacak tartışma ve teklifler için yeni ve konuya ilişkin içerik hazırlamak amacıyla, 19-20 Mart 2007’de İstanbul’da gerçekleşen Başlangıç Toplantısında iki yıllık bir hazırlık süreci başlatıldı. Çok sayıda uluslararası kurum ve bakanlığın temsilcilerini de içeren geniş bir yelpazedeki paydaşların karşılıklı etkileşimi yoluyla Forum’dan önce konuların daha net tanımı ve güçlendirilmiş işbirliği mutlaka çok daha yapıcı bir etkinliğe ve su için daha büyük değişimlere yol açacaktır.

İki gün süren fikir alışverişi toplantıları, çalıştaylar ve çeşitli oturumlar sonucunda 5. Dünya Su Forumu'nun şekillenmesi için önemli göstergeleri sağlayan Başlangıç toplantısı 20 Mart 2007 tarihinde sona erdi.

Bundan sonraki adım, önerilen fikirlerin uygulanması için gerekli çeşitli süreçleri incelemek ve tematik öncelikleri meydana getirmektir. Önemli uluslararası olayların gündemi de, her bir önemli olayı 5. Dünya Su Forumu'na bağlantı kurarak oluşturulmalıdır.

Başlangıç toplantısı, her bir bölgeden katılımcıların bölgesel seviyede önemli konuları Forum'a getirme yollarını tartışmak için bir araya geldiği, bölgesel unsurlar üzerine yuvarlak masa toplantılarını da içerdi.

Ayrıca toplantılar, bütün süreç boyunca Meksikalı meslektaşların katılımıyla 4. Forum'dan 5. Forum'a bağlamanın önemini vurguladı. Bu toplantıların sonuçları derlenecek ve yakında sunulacaktır.

5. Dünya Su Forumu Başlangıç Toplantısına ait raporlar aşağıdadır:

 

 

     

Sunum dosyaları

19 Mart 2007 günü Başlangıç Toplantısında sunumlar aşağıdadır: