Site Haritası | Sıkça Sorulan Sorular | Ortaklar ve Destekleyenler  Mexico, 2006  Mexico 2006  Meksika 
   
   
Forum Hakkında
5.Forum
5. Forum: Kim Kimdir?
Önceki Forumlar
4. Forum'un ardından
Tematik Süreç
Siyasi Süreç
Bölgesel Süreç
Temel Gruplar
Hazırlık Süreçleri
Forum Programı
Ödüller
Yeşil Forum İnsiyatifi
- Forum Evaluation
Basın Odası
Kütüphane
Lojistik Bilgiler
Sponsorlar
Haberler
6th World Water Forum
WWF5 Ana Sayfa  > Forum Hakkında  > Önceki Forumlar > Meksika
 

4. Dünya Su Forumu Meksika -2006

 

4. Dünya Su Forumu yedi gün süren bilgi alışverişi ve fikri münazaralarının ardından, Meksika'da, 22 Mart 2006 Dünya Su gününde Çarşamba günü sona ermiştir. Dünya’dan 20 000’e yakın kişi su konusunda toplam 1600 yerel faaliyetin sunulduğu çalışma oturumlarına katılmıştır.

Katılımcıları; 140 ülkeden delegeler, resmi temsilciler, bunların dışında 120 belediye başkanı ve 150 yasama meclisi üyesi, 1395 gazeteci uzman, sivil toplum örgütleri ve temsilcileri, şirketler oluşturmuştur. Bakanlar Konferansı 78 Bakanı bir araya getirmiştir.

Forum suyla alakalı konulara dünyanın dikkatini çekmekte teşvik edici önemli bir şans sunar. Bir tüm hafta boyunca, katılımcılar yeni girişimlerin ve özel organizasyonların başlatılması konusunda fırsat yakalamışlardır.

Değerlendirme Süreci

Dünya Su Forumu su toplumunun en geniş çok katılımcılı uygulamasıdır. Forum doğrudan pek çok çeşit katılımcı, bakış açısı, kültür ve sorumluluk ihtiva eder. Forumun değerlendirme süreci 3 aşamada gerçekleştirildi ve uygulandı.

  • 1.Aşama: Oturum Sonuçları
  • 2.Aşama: Forumun ifade ettikleri
  • 3.Aşama: Forumun değerlendirme ve sonuç raporu

4. Dünya Su Forumunun Değerlendirmesi

Dünya Su Forumunun organizasyon komitesi olarak, katılımcıların görüşlerine gerekli dikkatin verilmesi ve her bir tecrübeden çıkarılan deneyimler bizim için önemlidir. Bu bakış açısıyla, hazırladığımız değerlendirme anketini doldurmaya davet ediyoruz.Buraya tıkla ve aç.

 

 

     

4.Dünya Su Forumu Resmi Sitesi