Site Haritası | Sıkça Sorulan Sorular | Ortaklar ve Destekleyenler  2006 Prize Winner  Lauréat du Prix de 2006  2006 Ödülünü Kazanan 
   
   
Forum Hakkında
Tematik Süreç
Siyasi Süreç
Bölgesel Süreç
Temel Gruplar
Hazırlık Süreçleri
Forum Programı
Ödüller
Başbakanlık Ödülü
Kyoto Ödülü
Kral II. Hassan Ödülü
Compromiso Mexico
Yeşil Forum İnsiyatifi
- Forum Evaluation
Basın Odası
Kütüphane
Lojistik Bilgiler
Sponsorlar
Haberler
6th World Water Forum
WWF5 Ana Sayfa  > Ödüller  > Kral II. Hassan Ödülü > 2006 Ödülünü Kazanan
 

2006 Ödülünün Sahibi

Kral II. Hassan Dünya Büyük Su Ödülü’nün 2006 ikincisini kazanan:

Dr. Torkil JONCH-CLAUSEN 

 

Halihazırdaki Danimarka’daki DHI Su ve Çevre Enstitüsünün Gelişme Müdürü ve Yönetici Yardımcısı Dr.Torkil Jonch-Clausen dünya ölçeğinde Bütünleşik Su Kaynakları Yönetimi’nin gelişimine önemli katkısı nedeniyle layık görüldü.

 

Dr. Torkil JONCH-CLAUSEN ‘in Başarıları


Dr. Torkil Jonch-Clausen halihazırda baş danışmanı olduğu Global Su Ortaklığının kurucularından biridir. Aynı zamanda Birleşmiş Milletler Çevre Programı uzmanı, Danimarka Teknik Üniversitesi Profesörü, Danimarka Su Forumu Başkanı ve Uluslararası Su Kaynakları Birliği’nin genel sekreteridir.

Dr. Torkil Jonch-Clausen Doktorasını 1970 yılında Kolarado Devlet Üniversitesinde aldı. Su kaynakları planlaması ve yönetiminde araştırmacı, danışman, uluslar arası organizasyonların temsilcisi olarak 35 yıldan fazla tecrübeye sahiptir ve dünyada 40’ın üzerinde ülkede çalışmıştır.

Dr. Torkil Jonch-Clausen Bütünleşik Su Kaynakları Yönetiminin dünya çapında duyurulmasına ve gelişimine katkı sağladı ve uluslararası gündemi büyük ölçüde etkiledi. 3 ayaktan oluşan Bütünleşik Su Kaynakları Yönetimi konseptinin uygulamasının kurulumuna katıldı: Çevrenin korunması, kurumsal roller ve yönetim vasıtaları. Bu yüzden, Vietnam, Nikaragua, Faso, Burkina ve Mekong nehir havzalarında (yalnızca bazıları) Bütünleşik Su kaynakları Yönetimi üzerine aktif danışmandır.

Kyoto’da, Dr. Torkil Jonch-Clausen Entegre Su Kaynakları Yönetimi temasının koordinatörü ve organizatörüydü, 40 oturumla en geniş temaydı ve Meksiko’da Forumun beş ana temasından biri olan Bütünleşik Su kaynakları Yönetimi için yol göstericiydi.

Ödülünü 16 Martta Meksika’da 4. Dünya Su Forumunun açılışında özel bir törenle almıştır.

Torkil’in teşekkür mesajı için tıklayınız.

 

 

     

DHI Women's Water Fund

The 2006 King Hassan Prize Laureate uses his award to support women. Read More.

İletişim

Melanie Giard
Dünya Su Konseyi
Ödül Sekreteryası

Tel: +33 4 91 99 41 00
Fax: +33 4 91 99 41 01