Site Haritası | Sıkça Sorulan Sorular | Ortaklar ve Destekleyenler  Partners  Partenaires  Ortaklar 
   
   
Forum Hakkında
Tematik Süreç
Siyasi Süreç
Bölgesel Süreç
Temel Gruplar
Hazırlık Süreçleri
Forum Programı
Ödüller
Başbakanlık Ödülü
Kyoto Ödülü
Kral II. Hassan Ödülü
Compromiso Mexico
Yeşil Forum İnsiyatifi
- Forum Evaluation
Basın Odası
Kütüphane
Lojistik Bilgiler
Sponsorlar
Haberler
6th World Water Forum
WWF5 Ana Sayfa  > Ödüller  > Kyoto Ödülü > Ortaklar
 

Ortaklar

 

Japonya Su Forumu


Japonya Su Forumu (JWF), 2003’de kar amacı gütmeyen bir organizasyon olarak kurulmuş olup, kapasiteyi ve bilgi ağını geliştirmekte, suyla ilişkili bilgi ve faaliyetleri genişletmekte, 3.Dünya Su Forumu sırasında geliştirilen yapabilme bilgisini (know-how) yayarak organizasyonları uluslararası su faaliyetleri çalışmalarında desteklemektedir.

Websitesi

 

 

 

Kyoto Şehri


"21. Yüzyılda veya ‘Su Yüzyılı’ dünyanın su krizi ile yüzleşmek ve onu çözmek ve gezegenimizi gelecek nesillere pırıl pırıl temiz bir durumda bırakmak bizim görevimizdir …İçtenlikle umuyorum ki tüm nesillerin, suyun ihsanı ile kutsanacağı gün gelecektir.";
Yorikane MASUMOTO, Kyoto Belediye Başkanı.

Websitesi

 

 

 

Kyoto Uluslararası Soroptimist


Amaçları dünyadaki doğal çevreyi korumak ve uluslararası kavrayışta kadın haklarını iyileştirmek olan uzman ve yönetici pozisyonundaki kadınlardan oluşan ve gönüllü bir grup olan Kyoto Uluslararası Soroptimist, yaklaşık kırk yıl önce kuruldu. "Hiçbirşey bizi, dünyanın su problemlerinin çözümüne katkımız nedeniyle aldığımız bu ödülden daha fazla mutlu edemezdi.”
Michiko TEKEDA, Kyoto Uluslararası Soroptimist Eski Başkanı.

Websitesi

 

 

 

Dünya Su Konseyi


Dünya Su Konseyi, dünya su kaynakları ve su hizmetlerinin geliştirilmiş yönetimi için dünya su hareketini güçlendirmeye vakfedilmiştir. Misyonu “yeryüzündeki hayatın menfaati için çevresel açıdan sürdürülebilir bir temelde farkındalığı artırmak, politik sorumluluk inşa etmek ve suyun etkili muhafazası, korunması, geliştirilmesi, planlaması, yönetimi ve kullanımını tüm boyutlarıyla kolaylaştırmak adına en üst karar-alma seviyesi de dahil tüm seviyelerdeki kritik su meseleleri üzerine faaliyet başlatmaktır."

Websitesi

 

 

 

5.Dünya Su Forumu


Dünya Su Forumları, küresel su politikasında aktif, farklı tipteki organizasyonların verileri, tecrübeleri ve bilgileri üzerine inşa edilir. İşbirliği, ortaklık ve yenilik ilkelerine dayanan bir girişimdir. 5. Dünya Su Forumu Mart 2009 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirilecektir.

 

 

     

İletişim

Ödül Sekreteryası :

Colin Herron

Tel: +33 4 91 99 41 00