Site Haritası | Sıkça Sorulan Sorular | Ortaklar ve Destekleyenler  5th Forum: Who's Who?  5ème Forum : Qui est qui?  5. Forum: Kim Kimdir? 
   
   
Forum Hakkında
5.Forum
5. Forum: Kim Kimdir?
Önceki Forumlar
4. Forum'un ardından
Tematik Süreç
Siyasi Süreç
Bölgesel Süreç
Temel Gruplar
Hazırlık Süreçleri
Forum Programı
Ödüller
Yeşil Forum İnsiyatifi
- Forum Evaluation
Basın Odası
Kütüphane
Lojistik Bilgiler
Sponsorlar
Haberler
6th World Water Forum
WWF5 Ana Sayfa  > Forum Hakkında > 5. Forum: Kim Kimdir?
 

5. Dünya Su Forumu: Kim Kimdir?

 

5. Dünya Su Forumu Organizasyonu

Önceki Forumlardan alınan derslerden faydalanmak ve küresel su topluluğundan daha fazla taahhüt elde etmek için Dünya Su Konseyi ve Türk Eş-organizatörler, Forum hazırlıkları için gelişmiş bir çerçeve hazırlamışlardır. 

Forum’un nihai karar mercii olan Uluslararası Yönlendirme Komitesi (UYK)’ya destek için hazırlanan bu çerçeve; Program Komitesi, Siyasi Süreç Komitesi ve İletişim Komitesi olmak üzere üç stratejik komiteye dayanmaktadır.  Bu üç komite de Türk hükümeti ve Dünya Su Konseyi üyelerinden eşit sayıda temsilciyle oluşturulmuştur ve Forum Sekreteryası ile Konsey Genel Merkezi  tarafından desteklenmektedir. 

Her üç komite de Forum’un hazırlık sürecine katkıda bulunan daha büyük bir organizatörler grubunun desteğiyle çalışmaktadır ve bu organizatörler Forum’a daha geniş kapsamlı paydaş katılımını sağlamak için çalışmaktadırlar.

   

5. Dünya Su Forumu’nun iletişimle ilgili herhangi bir noktasında nihai karar verme hakkı Uluslararası Yönlendirme Komitesine aittir.

Kim Kimdir ve Kiminle iletişime geçilebilir?

Forum ile ilgili farklı organların yapısını ve irtibat bilgilerini görmek için aşağıdaki bağlantıları tıklayın: