Site Haritası | Sıkça Sorulan Sorular | Ortaklar ve Destekleyenler  Brainstorming_Session  Brainstorming_Session  Beyinfırtınası 
   
   
Forum Hakkında
Tematik Süreç
Siyasi Süreç
Bölgesel Süreç
Temel Gruplar
Hazırlık Süreçleri
Hazırlık Toplantıları
Katılın!
Forum Programı
Ödüller
Yeşil Forum İnsiyatifi
- Forum Evaluation
Basın Odası
Kütüphane
Lojistik Bilgiler
Sponsorlar
Haberler
6th World Water Forum
WWF5 Ana Sayfa  > Hazırlık Süreçleri  > Hazırlık Toplantıları > Beyinfırtınası
 

Hazırlık Toplantıları

 

19-20 Kasım 2007: Siyasi Süreç üzerine Beyin Fırtınası Oturumu

19-21 Kasım tarihleri arasında 2 gün boyunca Marsilya, Fransa’da gerçekleştirildi. Bu oturum, Forum’un hedefleri ve süreci hakkında ve aynı zamanda Forum’un nasıl bir sonuç elde edeceği ile ilgili öngörülerde bulunmak için mevcut ve önceki hükümet liderlerine açık yapıldı.

Toplantı, siyasi sürecin formatını, tematik odağını hazırlamada hazırlık sürecine katkı sağlamaları için yerel otoriteler, parlamenter ve Ulusal hükümet üyelerinden temsilcileri bir araya getirdi. Çalıştay; organizatörlerin, siyasi olarak daha da bilgilendirilmiş ve şekillendirilmiş, siyasi ve teknik arasında bir bütünleşme sağlayacak ve aynı zamanda çeşitli açılardan mevcut sosyal problemlere eğilecek, suya yeni bir bakış açısı geliştirme arzularını yansıttı. 

Forum için seçilen beş ayrı bölgeden gelen katılımcılar, Ocak 2008’de yapılması planlanan daha büyük bir Odak Grup toplantısında ele alınacak olan üç kritik konuda fikir beyan etmeleri için davet edildi. İlk konu su konularıyla siyasi açılardan nasıl mücadele edilir, ikincisi siyasi süreç için önerilen ana temayla ilgilidir: “İklim Değişikliği dahil, Küresel Değişim için Su Yönetimi Uyum Stratejileri”. 

Son olarak süreçler hakkında katılımcılardan öneriler alındı. Değişik görüş ve deneyimlerin paylaşılmayla gerçekleştirilen verimli görüşme, siyasi sürecin geliştirilmesi ve yenilikçi görüşün ortaya konması için yapılması gerekenlerle ilgili bir dizi öneri ile son buldu.