Site Haritası | Sıkça Sorulan Sorular | Ortaklar ve Destekleyenler  100 key questions  100 questions-clés  100 key questions 
   
   
Forum Hakkında
Tematik Süreç
Siyasi Süreç
Bölgesel Süreç
Temel Gruplar
Hazırlık Süreçleri
Hazırlık Toplantıları
Katılın!
Forum Programı
Ödüller
Yeşil Forum İnsiyatifi
- Forum Evaluation
Basın Odası
Kütüphane
Lojistik Bilgiler
Sponsorlar
Haberler
6th World Water Forum
WWF5 Ana Sayfa  > Hazırlık Süreçleri
 

Forum’un Anahtar Sorularına Katkılarınız İçin Teşekkürler!

5. Dünya Su Forumu Hazırlık Sürecinin bir parçası olarak, sizin için en vurgu gerektiren ve su camiası tarafından cevaplanması gereken anahtar soruları belirlemede bize yardımcı olmanız için sizleri davet ettik. 

Aralık ayından bu yana yaklaşık 200 kişi, kendi önerilerini sunarak veya Forum’da sunulması gereken çok önemli konuları ve tartışmaları oylayarak bu daveti yanıtladı. Şu anda geniş bir topluluk aracılığıyla 460 soruya ulaşılmıştır.

Katılımınız yol göstermede ve Forum’da gerçekleşecek 100 adet oturumun yapılandırılmasında önemli bir rol oynayacaktır. Bu soruların çoğunluğu, Şubat ayı içinde İstanbul’da gerçekleşen 2. Tematik Koordinasyon toplantısı boyunca 400 katılımcı arasında ayrıntılı şekilde tartışıldı. Bunlar, Forum’da organize edilecek olan her konuya üç ile beş arası oturumun gelişmesine temel olarak hizmet edecektir. Ayrıca her konu içinde tanımlanmış ana sorgulamalara cevap bulmak için farklı bakış açılarını bütünleştirecekler.

Soruların kendileri değil, ancak küresel su topluluğu olarak sağlayabileceğimiz ve yerine getirebileceğimiz çözümler gelecekte su kaynaklarının sürdürülebilir yönetimine farklılıklar getirecekler. Bu, Dünya Su Forumu’nun asıl amacıdır.

Soru formu şu anda kapanmıştır. İstekli katılımınız için teşekkür ederiz. Bu katılım, hazırlık çalışmalarının, hâlihazırda 5. Dünya Su Forumu’nu tanımlayan katılım ruhu ile sürmesini sağlayacaktır. 

Bir diğer etkileşimli süreç yakın zamanda web sayfası üzerinden uygulamaya konulacak olup, Özel Forum oturumlarının geliştirilmesine daha somut katkı imkânı verecektir.

Bu süreçte sizlerin devamlı katkılarınızı heyecanla bekliyoruz. Bizden ayrılmayın!