Site Haritası | Sıkça Sorulan Sorular | Ortaklar ve Destekleyenler  Meeting 7-8 February 2008  Meeting 7-8 February 2008  7-8 Şubat 2008 Toplantısı 
   
   
Forum Hakkında
Tematik Süreç
Siyasi Süreç
Bölgesel Süreç
Temel Gruplar
Hazırlık Süreçleri
Hazırlık Toplantıları
Katılın!
Forum Programı
Ödüller
Yeşil Forum İnsiyatifi
- Forum Evaluation
Basın Odası
Kütüphane
Lojistik Bilgiler
Sponsorlar
Haberler
6th World Water Forum
WWF5 Ana Sayfa  > Hazırlık Süreçleri  > Hazırlık Toplantıları > 7-8 Şubat 2008 Toplantısı
 

Hazırlık Toplantıları

 

7-8 Şubat 2008: 2. Tematik ve Bölgesel Koordinatörler Toplantısı

Yaklaşık 200 kurumdan 400’den fazla temsilci, 7–8 Şubat tarihlerinde İstanbul’da İkinci Tematik ve Bölgesel Koordinatörler Toplantısında bir araya gelmiştir. 

İki gün süren toplantılar, çok sayıda paydaş, kurum ve kuruluşa bir araya gelerek belli konu başlıklarının hazırlanması sürecinde birlikte çalışma imkanı sağlamıştır. Toplantı öncesinde katılımcılar kendi özel konularını belirleyerek 6 tematik grup altındaki 22 konu başlığına ayrılmışlardır.

Toplantı sonunda konu başlıklarına ait gruplar, görüşülen konuları kapsayan bir rapor hazırlamış, konu başlıklarına dair soruları listelemiş, oturumlarda tartışılacak fikirleri sıralamış ve paydaşları belirlemişlerdir. Bu süreçte ayrıca ileride atılacak adımlar, gündem hazırlanması ve medyanın katılımı konuları ele alınmıştır. 

Toplantı diyalog yoluyla katılım öngördüğünden, sağladığı geniş katılımla büyük bir başarı olarak nitelendirilmektedir. Katılımcıların çoğu gelecek yıl için olumlu beklentilerin temennisiyle sona eren toplantının öncesi ve sonrasında bu süreçle ilgili heyecanlarını ifade etmiştir. 

Yuvarlak masa raporlarını indirmek için tıklayınız. (Toplantılar sonunda dağıtılmaktadır) 

Bütün konu başlıklarına ait raporları indirmek için tıklayınız.