Site Haritası | Sıkça Sorulan Sorular | Ortaklar ve Destekleyenler  + Major Groups  Groupes sociaux  Temel Gruplar 
   
   
Forum Hakkında
Tematik Süreç
Siyasi Süreç
Bölgesel Süreç
Temel Gruplar
Kadınlar
Hazırlık Süreçleri
Forum Programı
Ödüller
Yeşil Forum İnsiyatifi
- Forum Evaluation
Basın Odası
Kütüphane
Lojistik Bilgiler
Sponsorlar
Haberler
6th World Water Forum
WWF5 Ana Sayfa > Temel Gruplar
 

Temel Gruplar

Temel Grupların Katılımını Teşvik Etme

Tüm dünya ile çalışmalarını geliştirmek amacıyla 5.Dünya Su Forumu'nun organizatörleri, Gündem 21'in Temel Grupları'nın katılımını teşvik etmeyi arzulamaktadır. Kadınlar, gençler ve çocuklar, iş dünyası ve sanayi, yerel yönetimler, bilim ve teknoloji, işçiler ve işçi sendikaları, yerli halk, çiftçiler ve STK'lardan oluşan dokuz temel grubun 5.Forum’un farklı platformlarına entegre olmalarını sağlamak için özel bir çaba gösterilmektedir.  

Temel gruplara hem 5.Dünya Su Forumu'nun hem de Dünya Su Konseyi'nin sekretaryalarında irtibat noktaları sağlanacaktır. Gruplar, Forum'un tematik ve politik süreçleri ile diyalog sağlamak için iyi organize olmuş mekanizmalar oluşturmak amacıyla ağ oluşturmaları ve kendi örgütlenmeleri konusunda destekleneceklerdir. Temel grupların bu mekanizmalar aracılığıyla Forum'un tematik ve siyasi süreçlerine dahil edilmesi İstanbul’da yapılacak olan 5.Dünya Su Forumu'na özgü bir yenilik olacaktır. Bu yenilik, Yerel Yönetimler Kentsel Su Mutabakatı, Küresel Su Eğitim Köyü ve Dünya Gençlik Su Forumu gibi oluşumlarla tamamlanacaktır. 

Kayıtlı VMS üyeleri ile fikir ve bilgi alışverişi yapabilmeleri için her Temel Grup'un Sanal Toplantı Alanı'nda (VMS) kendine ait bir bölümü bulunuyor. Bu nedenle ilgilenen Temel Grup üyelerinin, ağ ve bilgi alışverişi mekanizmalarının avantajlarından yararlanmak için VMS’e kayıt yapmalarını teşvik etmekteyiz. 

Temel Grupların Foruma katılım detayları için, Temel Grup Koordinatörü ile irtibata geçiniz.

 

 

     

Related Multimedia